A biztonságos iskola alappillérei

Ismét szakmai napot tartottunk

A biztonságos iskola alappillérei sorozatunkat folytatva, Kezdeti lépések a biztonságos iskola megteremtése felé a szabályozások mentén címmel tartottuk meg tavaszi Segítő Hálós szakmai napunkat 2025. március 3-án a Sapientia Hittudományi Főiskolán.

Előadást hallottunk arról, hogy mik a szabályzatok főbb csomópontjai, amiknek mindenképpen fontos megjelenniük a dokumentációkban, valamint arról, hogy a folyamat során kinek mi a feladata. A dokumentáció gyakorlatba ültetése, a gyakorlat dokumentációban való megjelenítése csoportmunka keretében konkrét eseten keresztül történt. Kecskemétiné Halcsik Mónika, a kunadacsi Szent Margit Katolikus Általános Iskola igazgatója saját intézményének szabályzatalkotási tapasztalatairól mesélt nekünk. Egyéni és csoportmunka keretében foglalkoztunk a Stratégia adaptációjával a saját intézményre vonatkozóan. Nagyon fontos tapasztalat volt újra, hogy mennyire jó kapcsolódni, megosztani, inspirálni és inspirálódni, tanulni egymástól. Éppen ezért szervezzük ezeket a szakmai napokat!

Megkérdeztük a résztvevőket arról, hogy mit visznek magukkal a szakmai napról. Válaszaikból alább olvasható néhány.

„Mivel az intézmények általában hasonló cipőben járnak, jó volt hallani a különböző stratégiai ötleteket, amiből sokat tanulhatunk.”
„Nem vagyok egyedül. Az együttgondolkodás, tapasztalatcsere mindig előbbre visz, motivál.”
„Hogyan csináljam a gyermekvédelmi stratégia kialakítását intézményemben…”
„Konkrét eszközöket, tapasztalatmegosztást, kapcsolatokat.”
„Erőt, hogy el kell indulni!”
„Csoportmunka, gyermekvédelmi team, transzparens kommunikáció fontosságát.”
„Támogatást, biztonságérzetet, új információkat, mankókat, tudást, hasznos tanácsokat, szakmaiságot, megerősítést.”

Köszönjük szépen minden résztvevőnek, előadóinknak, s az intézményeknek/intézményvezetőknek, akik lehetővé tették, hogy kollégáik részt vegyenek ezen a sokat adó szakmai találkozáson, hogy a szakmai nap tapasztalatait, tudásanyagát tovább tudják vinni saját intézményükbe és a közösség javára tudják fordítani.

Agócs Andrea