2024. november 6-án Bartimeus képzési napot szervezünk a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskolán. A korábbi alkalmaktól eltérően egyszerre három előadáson lehet majd részt venni.
Állandó képzéseink
A biztonságos iskola alappillérei
Segítő Háló szakmai nap lesz októberben
Nyilvánvaló, hogy minden szülő, gyermek és pedagógus arra vágyik, hogy az iskola egy biztonságos hely legyen. Pedagógusként, vezetőként igyekszünk is mindent megtenni ennek érdekében, azonban tudjuk, látjuk, tapasztaljuk, hogy mennyi minden dolgozik ez ellen. Rengeteg negatív hatás, bántás és bántalmazás éri gyermekeinket.
Bartimeus-előadás az emberkereskedelemről
Minden érdeklődőt szeretettel várunk az Add, hogy lássak! címet viselő Bartimeus-képzésünk idei utolsó előadásán.
A képzés célja, hogy szerzetesekkel és szerzetesi intézmények munkatársaival gondolkodjunk és beszélgessünk az emberi méltóság védelméről, a bántalmazás jelenségéről és a megelőzés lehetőségeiről.
Segítő Háló szakmai napok
Ezekre a képzésekre minden szerzetesi intézményben dolgozó segítő szakembert (iskolapszichológusokat, mentálhigiénés munkatársakat, iskolalelkészeket, iskolai szociális segítőket, gyermekvédelmi védőnőket stb.) várunk.
A képzési napok célja, hogy egy-egy témába bepillantást nyújtson, és közben lehetőséget kínálunk az egymáshoz való kapcsolódásra, személyes és szakmai közeledésre.
Diákműhely a 3P jegyében
Az Emberi Méltóság Stratégia trénerei
Az Emberi Méltóság Stratégia keretében a szerzetesi fenntartású intézményekben tanuló gyermekek védelme, támogatása mellett nagy hangsúlyt fektetünk a szemléletformálásra, a prevenciós jó gyakorlatok bevezetésére és megerősítésére.
A 2024/25-ös tanévben a három P jegyében: Protection-Prevention-Participation (Védelem, Megelőzés és Részvétel) témák mentén hirdetjük meg diákműhely-sorozatunkat.
Add, hogy lássak! – Bartimeus-képzés 5. évad
Az MSZKI Emberi Méltóság Stratégia ötödik alkalommal hirdeti meg Add, hogy lássak! címmel a Bartimeus-képzést. A képzés célja, hogy szerzetesekkel és szerzetesi intézmények munkatársaival gondolkodjunk és beszélgessünk az emberi méltóság védelméről, a bántalmazás jelenségéről és a megelőzés lehetőségeiről.