Ez a szakmai nap A biztonságos iskolai alappillérei sorozat első alkalma volt, ahol elsősorban a rendszerszintre néztünk rá.
Előadóinktól és résztvevőinktől is remek impulzusokat (információkat, tapasztalatokat, jógyakorlatokat) kaptunk. Nagyon nagy erő volt benne, lelkesítően hatott.
A találkozó elején Dobszay Benedek OFM, az Emberi Méltóság Stratégia szakmai vezetője „Tűzoltástól a rendszerszemléletig: A biztonságos (egyházi) intézmény kialakításának jelentősége" címmel tartott előadást, ezt követően Csertán Károly, tanár, mentálhigiénés szakember, igazgatóhelyettes a Pannonhalmi Bencés Gimnázium helyi gyakorlatát, Tőzsér Pál Sch.P., szerzetes tanár, gyermekvédelmi felelős a Szegedi Piarista Gimnázium helyi gyakorlatát mutatták be.
Majó Márk, gyermekvédelmi szakember (KISZP) bemutatta a Komplex Intézményi Szervezetfejlesztési Programot, Turmezei Mónika, a Békés Iskolák Program trénere pedig a Békés Iskolák Programról beszélt.
A nap második felét egy pódiumbeszélgetés zárta, melynek témája „A biztonságos iskola saját intézményi folyamatai” volt.
Hatalmas elismerés minden intézménynek, kollégának, akik időt, energiát tesznek bele, hogy a biztonságos intézmény kialakításán és fenntartásán dolgozzanak!
Agócs Andrea