Ugrás a tartalomra

Ismét Segítő Háló szakmai napot tartottunk

Élő
2024. október 10-én újra együtt lehettünk pedagógusok, segítő szakemberek.

Ez a szakmai nap A biztonságos iskolai alappillérei sorozat első alkalma volt, ahol elsősorban a rendszerszintre néztünk rá.

Előadóinktól és résztvevőinktől is remek impulzusokat (információkat, tapasztalatokat, jógyakorlatokat) kaptunk. Nagyon nagy erő volt benne, lelkesítően hatott.

A találkozó elején Dobszay Benedek OFM, az Emberi Méltóság Stratégia szakmai vezetője „Tűzoltástól a rendszerszemléletig: A biztonságos (egyházi) intézmény kialakításának jelentősége" címmel tartott előadást, ezt követően Csertán Károly, tanár, mentálhigiénés szakember, igazgatóhelyettes a Pannonhalmi Bencés Gimnázium helyi gyakorlatát, Tőzsér Pál Sch.P., szerzetes tanár, gyermekvédelmi felelős a Szegedi Piarista Gimnázium helyi gyakorlatát mutatták be.

Majó Márk, gyermekvédelmi szakember (KISZP) bemutatta a Komplex Intézményi Szervezetfejlesztési Programot, Turmezei Mónika, a Békés Iskolák Program trénere pedig a Békés Iskolák Programról beszélt.

A nap második felét egy pódiumbeszélgetés zárta, melynek témája „A biztonságos iskola saját intézményi folyamatai” volt.

Hatalmas elismerés minden intézménynek, kollégának, akik időt, energiát tesznek bele, hogy a biztonságos intézmény kialakításán és fenntartásán dolgozzanak!

 

Agócs Andrea