A munkacsoport tagjai különböző szociális, szerzetesi és szakmai területekről érkeztek, és több hónapon keresztül dolgoztak azon, hogy összegyűjtsék azokat a szempontokat, amelyek segíthetik az emberi méltóságot középpontba állító gondozási kultúra erősítését az idősellátásban.
A folyamat során elkészült dokumentumot vezetők, munkatársak, hozzátartozók és ellátottak is véleményezték. A beérkezett visszajelzések alapján a munkacsoport tovább finomította az anyagot, amely jelenleg újabb validálási szakaszban van.
Bízunk benne, hogy a készülő irányelvek hozzájárulnak ahhoz, hogy az idősellátás mindennapjaiban még tudatosabban jelenjen meg az emberi méltóság tisztelete, a személyre szabott gondoskodás és az emberközpontú szemlélet.
A végleges dokumentumról és annak gyakorlati alkalmazási lehetőségeiről hamarosan részletesebben is beszámolunk.
Köszönjük mindazoknak a szakembereknek, vezetőknek, munkatársaknak, hozzátartozóknak és ellátottaknak, akik tapasztalataikkal, észrevételeikkel és visszajelzéseikkel hozzájárultak a közös munkához. A csoport tagjai: Ádám M. Margit SFPS , Bíró Szilveszter, Dobszay Benedek OFM, Formanek Tamás, Kovacsics Zsuzsanna, Marton Ildikó Erika, Nagy Ilona, Szabó Zoltánné
Nagy Ilona
Kiemelt kép: pexels.com